Z jakich materiałów szyje się pokrowce na krzesła?

Pokrowce na krzesła spełniają wiele funkcji. Chronią tapicerkę mebla, pozwalają na dopasowanie krzeseł do wystroju i szybką zmianę wyglądu mebli w zależności od potrzeb. Dopasowane pokrowce szyte na miarę są elastyczne i łatwe w codziennym użytkowaniu. Materiały, z których powstają pokrowce, pozwalają na dobór tekstury i kolorów do potrzeb klienta.

Trwały i wytrzymały sztruks tapicerski

Sztruks tapicerski lux to materiał składający się w 90% z poliestru,  8% z nylonu i 2% ze spandeksu.  To odporny na ścieranie i uszkodzenia surowiec o gramaturze 350gr. m2. Doskonale prezentuje się we wnętrzach ze względu na swoją delikatną teksturę – cienkie prążki. Dobrej jakości sztruks tapicerski lux chroni krzesła i stołki barowe przed codziennym zużyciem oraz wzbogaca wystrój pomieszczenia.

Elegancki welur zamszopodobny

Welur zamszopodobny to materiał często stosowany przy produkcji pokrowców na krzesła – jego wysoka gramatura 480gr. m2 gwarantuje dużą wytrzymałość materiału i idealne krycie tkaniny, bez prześwitów. Dzięki składowi: 95% poliestru i 5% spandeksu jest delikatnie elastyczny, dzięki czemu dopasowuje się do kształtu krzesła lub stołka i nadaje meblowi elegancki wygląd.

Velvet super soft

Komfortowy velvet o gramaturze 460gr. m2 jest trwały i wytrzymały, dostępny w wielu kolorach, które można dobrać do potrzeb klienta. Świetnie prezentuje się jako pokrowiec na siedzisko krzesła lub stołka barowego. Skład velvetu super soft to 98 % poliester i 2% spandex. Jest łatwy w utrzymaniu – materiał można prać w pralce, w temperaturze do 40°C. Dzięki temu pokrowce z velvetu są praktyczne i szybkie w odświeżeniu. Wybierając materiał na pokrowce, warto rozważyć dostępne tkaniny i dopasować je do wystroju pomieszczeń i indywidualnych potrzeb w zakresie elastyczności materiału.