W jaki sposób chronić kanapę przed zabrudzeniem?

Sofy, kanapy i fotele to jedne z najczęściej używanych mebli w domach oraz miejscach takich jak restauracje czy hotele, stąd narażone są na nieustanną styczność z różnego rodzaju zabrudzeniami. Utrzymanie ich w czystości stanowi wyzwanie – nie wszystkie tkaniny nadają się bowiem do prania w pralce lub też są niemożliwe do zdemontowania. Jak w takim razie uchronić kanapę przed plamami? Przeczytasz o tym w poniższym artykule.

Skuteczne sposoby zabezpieczenia sofy przed brudem

W przypadku kanap skórzanych zaleca się używania specjalistycznych impregnatów do tego rodzaju materiału. Należy jednak upewnić się, czy dany impregnat nadaje się do wybranego gatunku skóry – inne będą przeznaczone do zamszu, a inne do skór syntetycznych. Niezawodnym sposobem ochrony każdej sofy jest okrycie jej materiałem. Może to być koc lub narzuta. Łatwo je ściągnąć i wyprać, jest to też stosunkowo tanie rozwiązanie. Bardziej eleganckie są jednak pokrowce. Poszczególny model pokrowca warto dopasować do wystroju wnętrza, aby tworzyły spójną całość. Jest to także dobry sposób na zmianę aranżacji. Wystarczy dodać kilka nowych poduszek, aby całkowicie odmienić styl pomieszczenia.

Zalety korzystania z pokrowców na kanapy w hotelach

Pokrowce na narożniki na wymiar oraz pokrowce na sofy czy tapczany idealnie sprawdzają się w hotelach. W miejscach, które rocznie odwiedza kilka tysięcy gości, bardzo łatwo o zabrudzenia oraz zniszczenia tapicerki. Koce i narzuty w tym wypadku nie sprawdzą się, ponieważ nie trzymają się wystarczająco mocno siedziska. Pokrowiec można w prosty sposób wymienić na nowy, wyprać i naprawić drobne przetarcia, a także nadać dzięki niemu stylowy charakter wnętrzu. W hotelach z uwagi na często eksploatację siedzisk, warto wybrać pokrowce z wysokiej jakości materiałów.